Čo je to Boo?

 

Ako Boo je často chybne označované plemeno pomeranian, pretože ľudia si ho dávajú do súvislosti so slávnym psíkom s roztomilým strihom, ktorý sa volá Boo. Ako je to s týmto „pojmom“ v skutočnosti?

(Na fotke je Boo-krátky strih a Buddy-bez úpravy)

 

psík BooTento prívlastok získal pomeranian menom Boo, ktorý bol po celom tele ostrihaný nakrátko a srsť na hlave okolo tváre bola ponechaná dlhšia a zastrihnutá do pravidelného tvaru. Boo sa narodil 16. 3. 2006 a žije so svojou majiteľkou v americkom San Franciscu. Má svoje internetové stránky a dokonca aj stránku na Facebooku, ktorú sleduje už viac ako 17 miliónov ľudí. Ak vás Boo oslovil, tak si môžete kúpiť jeho plyšového dvojníka, knihu o ňom alebo tričko či iné predmety s potlačou psíka.

Druhou možnosťou, kedy možno správne použiť označenie Boo, je, ak budete hovoriť o špeciálnom strihu pomeraniana. Ako už jeho názov napovedá, ide o strih podľa slávneho psíka Boo, s ktorým ste sa mohli zoznámiť o odsek vyššie.

V okamihu, keď svojho pomeraniana ostrihate v štýle Boo, zničíte prirodzenú (dvojitú) štruktúru srsti, narušíte jej termoregulačné schopnosti a prirobíte si viac starostí so starostlivosťou o srsť. Ak budete chcieť, aby psík s Boo strihom vyzeral stále ako našuchorený plyšák (rovnako ako boo na fotografiách), tak starostlivosti o srsť budete musieť venovať veľa času. Pri kontakte s vlhkým prostredím srsť zľahne, čo nevyzerá práve pôsobivo. Oholená či ostrihaná srsť môže začať pri nedostatočnej starostlivosti plstnatieť, má tendenciu sa zamotávať a jednoducho sa zašpiní.

 Boo bez česania.

Boo strih je módnym výstrelkom, ktorý psíkovi neprináša nič užitočné, iba jeho majiteľa majú radosť z toho, že vyzerá ako plyšová hračka. Rozhodnutie o ostrihaní náležite zvážte. Inou kapitolou je výstavný strih pomeraniana, pri ktorom sa jemne zastrihujú konce srsti, aby jedinec pôsobil upraveným dojmom.

Ďakujeme www.webfordog.sk za možnosť zverejnenia článku! 

Buddy a Boo. Ktorý má podľa Vás zdravú srsť?

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------   

 

 

Na fotkách hore je ten istý pes z Ruska! Pred ostrihaním mal nádherný kožúšok. Na fotkách č.2,3,4 je 1,5 roka po ostrihaní na krátko. Srsť je zničený navždy.